Adresa: Călăraşi, str. Flacăra nr. 57 – 59|TEL:0242315235| cjpcalarasi@gmail.com

COMUNICAT

REFERITOR LA BILETELE DE TRATAMENT DISPONIBILE PENTRU SERIA A XVI-A

Casa Județeană de Pensii Călărași vă informează că, pentru a șaisprezecea serie de tratament balnear, cu dată de intrare în stațiuni în perioada 16 - 18 noiembrie, s-au alocat 60 de bilete de tratament balnear, în următoarele stațiuni: Amara, Covasna, Căciulata, Geoagiu Băi, Herculane, Lacul Sărat, Pucioasa, Techirghiol, Vatra Dornei.

Au rămas nealocate 46 bilete de tratament: 36 bilete pentru stațiunea Amara, 1 bilet pentru stațiunea Covasna, 1 bilet pentru stațiunea Căciulata, 2 bilete pentru stațiunea Herculane, 2 bilete pentru stațiunea Lacul Sărat, 2 bilete pentru dtsțiunea Pucioasa și 2 bilete pentru stațiunea Vatra Dornei.

Biletele sunt alocate prin aplicație informatică, beneficiarii urmând a fi înștiințați telefonic despre repartizarea biletului de tratament. Lista cererilor aprobate poate fi verificată atât la sediul Casei Județene de Pensii Călărași, cât și pe pagina de internet a instituției https://cjpcalarasi.ro/index.php/bilete-tratament.

Pentru a se înscrie în vederea obținerii unui bilet de tratament, potențialul beneficiar trebuie să depună la sediul casei teritoriale de pensii, cu cel puțin 30 de zile înainte de prima lună din perioada în care se solicita sejurul, doar cererea tip, urmând ca restul documentelor să fie atașate cererii la momentul eliberării biletului.

Pentru mai multe detalii puteți suna la numerele de telefon 0242.315235, interior 114 – Compartiment Bilete de Tratament sau 0242.314960 – Compartiment Comunicare și Relații Publice.

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...